Платформи за собствен онлайн магазин

Популярни

Бързи кредити и възможностите им за обединяване

Бързи кредити и възможностите им за обединяване

Бързи кредити са финансови решения, предлагани от специфични небанкови кредитни институции,...

Топ 5 най-добри хранителни добавки за здрава кожа

Топ 5 най-добри хранителни добавки за здрава кожа

Кожата е най-големият орган в човешкото тяло и служи като бариера, предпазвайки ни от вредни...

Етерични масла

Етерични масла за облекчаване на главоболие

Етеричните масла са концентрирани растителни екстракти, които от векове се използват за лечение...

Модата на U.S. Polo Assn. - предпочитан избор за любителите на Стила

В модния свят, изборът на любима марка може да се отрази не само на личния ни стил, но и начина...

ютия

Как да изберете ютия с подходящи функции за вашите нужди

Изборът на правилната ютия може да направи процеса на гладене по-лесен и по-ефективен.

собствен онлайн магазин
4.3

В днешно време онлайн бизнесът се развива все повече и повече. Търговците осъзнават нуждата от онлайн магазин, където да представят виртуално стоката си. Но какви са основните пречки пред един представител на малкия и среден бизнес?

 

1. На първо място - това е техническото познание. На българския пазар съществуват много платформи, дори и безплатни, но за тях се изисква изключително прецизно техническо познание. Разбира се, има и така наречените "1 click solutions", предоставени от хостинг компаниите, но това също би било много трудоемко и понякога невъзможно начинание за един обикновен търговец. Има и трети вариант - срещу малка месечна такса да се наеме собствен онлайн магазин. Една такава платформа за онлайн магазин е Gombashop.

 

2. Бюджет. Хайде да си признаем, единствено големите корпорации, официални дистрибутори, или друг тип бизнесмени могат да си позволят инвестиция от между 6000 и 20000лв за разработка на уникален по своя дизайн и софтуер електронен магазин. В повечето случаи месечния оборот на един малък онлайн търговец в България е около 1000лв. Сами разбирате, че инвестиция от 10000лв за този човек би била просто непосилна. От друга страна, платформи като Gombashop или Shopiko предлагат опцията за интернет магазин срещу месечна такса между 25лв., 50лв. и 90лв., според нуждите на конкретния бизнес.

 

3. Липса на екип. За да се управлява голям магазин е необходим екип от хора. Често онлайн търговците са сами в собственото си начинание. Те имат малък магазин за дрехи с 200 артикула и сами продават собствената си стока. Главната част от инвестициите им са разходи за покупка на стока и наем на помещение, но не стигат за персонал. А екипът е важен. Впрочем, голям плюс на един онлайн магазин е, че не е необходим допълнителен екип! Същият човек може, дори докато е на физическата локация на магазина, да управлява и електронния му вариант!

 

Надявам се, че с тези няколко проблема и техните решения съм дал малко пояснение защо онлайн бизнесът е предпочитана форма за покупко-продажба на различни стоки.