При липсващ зъб – по-добре зъбен имплантат

Популярни

Бързи кредити и възможностите им за обединяване

Бързи кредити и възможностите им за обединяване

Бързи кредити са финансови решения, предлагани от специфични небанкови кредитни институции,...

Топ 5 най-добри хранителни добавки за здрава кожа

Топ 5 най-добри хранителни добавки за здрава кожа

Кожата е най-големият орган в човешкото тяло и служи като бариера, предпазвайки ни от вредни...

Етерични масла

Етерични масла за облекчаване на главоболие

Етеричните масла са концентрирани растителни екстракти, които от векове се използват за лечение...

Модата на U.S. Polo Assn. - предпочитан избор за любителите на Стила

В модния свят, изборът на любима марка може да се отрази не само на личния ни стил, но и начина...

ютия

Как да изберете ютия с подходящи функции за вашите нужди

Изборът на правилната ютия може да направи процеса на гладене по-лесен и по-ефективен.

зъбен имплантат от aba-implant.bg
3.6

Най-използваните и разпространени зъбни имплантати в днешно време са остеоинтегрираните винтови зъбни имплантати. Казват се остеоинтегрирани, защото в съвременната имплантология се използва металът титан, за който след дългогодишни проучвания се е установило, че вграден в кост се обгражда от новообразувана костна тъкан, която образува връзка с него, все едно, е истинска костна тъкан. Този процес на създаване на връзка между истинска жива тъкан и чуждо метално тяло не се наблюдава често в природата. В миналото са се правили опити с различни материали за направата на зъбни имплантати, но живия организъм е отхвърлял различните метали и сплави, пластмасови и керамични модели. Едва преди около 40 години е открит подходящ метал, който не се отхвърля и не предизвиква реакция в организма. Оттук насетне разнообразието от зъбни имплантати и системи е огромно. Въпреки това е редно да се каже, че 98% от зъбните имплантати са винтови по форма. Най-голямо разнообразие претърпяват имплантните повърхности, за които е много важно да създадат здрава връзка между зъбния имплантат и тъканта.

 

Много по-удачно е да се постави зъбен имплантат при липсващ зъб отколкото да се прави мост , като се използват и пилят два здрави зъба. Това позволява да се възстанови редицата зъби, без да се увреждат други зъби.

Ако има пълна загуба на зъби също е по-удачно закрепването на цялата протеза със зъбни имплантати. Така протезата няма да има нужда от лепене или да се размърда и падне при ядене или говор. Това става с помощта най-малко на 4 броя зъбни имплантати. Когато има загуба на задни зъби е подходящо да се сложат на тяхно място имплантати и с останали предни да се създадат опори за мост.

 

Зъбните имплантати се произвеждат в различни размери на дължина и диаметър. Подбора на дължината и диаметъра зависи от положението на зъбния имплантат в костта.
Има различни видове имплантиране. При непосредственото имплантиране зъбния имплантат се поставя веднага след изваждането на зъба и върху него се слага коронката. Така че сте отишли със зъб на стоматолог и сте се върнали със зъб. Има открито и покрито имплантиране – зъбния имплантат се вижда или не се вижда.

Това, което тормози всеки пациент е дали процедурата по поставянето на зъбните имплантати е болезнена. Проучване сред пациентите говори, че повечето смятат поставянето на зъбни имплантати много по-приемливо от ваденето на зъб и дискомфортът е далеч по-малък.
тези, които са решили да поставят зъбни имплантати е редно да знаят, че тютюнопушенето пречи на свързването на зъбните имплантати със костта.