За сифона в банята

Популярни

Икони и бъдещето: Къде отива свещеното изкуство?

Иконата, вековен символ на вярата и духовността, е изкуство,...

Иконата: Сакрално изкуство или народно творчество? – Един задълбочен поглед

Иконата – този древен образ, изпълнен със символика и...

Качества, които трябва да притежават експертни преводачи от немски на български

Качества, които трябва да притежават експертни преводачи от немски на български

Преводът от немски на български не е просто механичен процес на замяна на думи.

Веган торта

Хитрини за приготвяне на вкусни веган торти: Как да постигнем перфектен резултат

Веган тортите все повече набират популярност, не само сред хората, избрали растителното хранене...

сифона в банята
5

Сифонът е този, който осигурява правилното функциониране на банята и на канализационната система в нея. Той не прави банята красива, но е ключът към безпроблемната й експлоатация.

Какво още трябва да знаем за него?

Сифонът е свръзката между водата и канализационната система. Той я предпазва от навлизане на твърди предмети и в същото време контролира количеството вода, което да преминава през канализацията. Друго свойство е непозволяването на неприятни миризми да се настаняват в дома и в частност в банята.

Как да изберем най-добрия сифон според Всичко за банята?

Като правило няма най-добър сифон – той зависи от индивидуалните характеристики на помещението. Най-важното е да сме наясно с мястото, където ще се монтира сифонът, също и дебита на водата, която ще преминава през него.

Ако ще бъде сифон за умивалник, класическият вид е най-подходящ. В зависимост от размера на изходната тръба са – Ф50мм, Ф40мм, Ф32мм. Тези с по-малки размери са предназначени за умивалници, където дебита на водата е малък – например мивки в малки административни сгради.

Другото важно нещо е какъв сифон да изберем – класически или с гъвкава връзка.

Първият е по-труден за монтиране, в същото време по-надежден и удобен за използване. Сифон с гъвкава връзка не е подходящ за кухненска мивка, тъй като се отлагат мазнини и се запушва по-лесно. Почистването е доста трудоемка задача.

При класическите сифони трябва да се обърне внимание на дължината на вливната и изходната тръба. Тя трябва да е достатъчно дълга, за да се улесни монтирането на сифона. При комбинирани сифони с вход за пералня и съдомиялна, задължително трябва да има клапа, която да задържа връщането на водата обратно.

Не на последно място при покупка на сифон обърнете внимание на съединенията и уплътненията. Трябва да са направени така, че всички части да стоят неподвижно една към друга при стягане на ръка. Стягащите гайки не трябва да превъртат.