SSD vs HDD - още мощност от компютъра

Популярни

Група домашни любимци

Срещи с животни: Когато домашните любимци са по-забавни от хората.

В свят, доминиран от социални мрежи, работни срещи и непрестанно гонене на срокове, понякога...

razvitie na soft ymeniq i tehnologii

От класа до света: Как училищата подготвят учениците за реалния живот?

Светът е в непрекъснато движение и се променя с шеметна скорост.

myj misli za navicite i izborite si

Психология на ежедневието: Защо правим това, което правим?

Повечето хора не се замислят за това защо извършват определени ежедневни действия.

Пътуване през времето

Пътуване през времето: Наследството на изгубените цивилизации

Представете си, че можем да се върнем назад във времето.

Какво означава "Черен петък" и защо става все по-популярен

"Черен петък" се превърна в една от най-очакваните дати за шопинг в целия свят, а...

SSD vs HDD
4.3

Вероятно, много от вас имат някой стар, немощен и слаб компютър? Това е напълно нормално с тези заплати, но не е невъзможно да изкарате още малко мощност от него. Как?
Повечето от вас, биха сметнали, да сложат повече рам, по-хубава видео карта или дори да сменят процесора. Това са нормални практики и напълно приложими, но ако вече сте направили това и искате още и още мощност?

Тогава един SSD диск, ще ви се отрази добре. Защо? Защото в съревнованието SSD vs HDD, първият печели с много точки, ама мнооого. Защо? Защото той е като флашка, но създадена да носи на операционни системи. Една обикновена флашка, не може да понесе и дори изобщо не е създавана, на нея да се инсталира OS и да работи всеки ден по няколко часа.
Затова на нейно място идва SSD диска. Достига големи скорости на трансфер и повишава скоростта на компютъра ви в пъти. Имате по-бързо зареждане на програми, стартъп, дори по-ниска консумация на енергия, поне наполовина.
Има си и някой недостатъци естествено. Като например, много популярна е темата, че можели да изгорят бързо при скапано подаване на ток и прочее. Има такава вероятност, но не забравяйте, че тя е възможна и при нормален диск, още повече че ще окаже влияние върху цялата ви система, не само върху диска. Противно на всичко това, още не се е чуло или видяло някой да има изгорял SSD диск от ток или нещо такова.

Ако имате HDD (то трудно да нямате) знаете какви са скоростите там, как се зарежда и прочее и прочее. С един SSD диск, скоростта, ще се повиши минимум с 2 пъти и всичко ще ви зарежда много по-бързо.