Иконата: Сакрално изкуство или народно творчество? – Един задълбочен поглед
Иконата – този древен образ, изпълнен със символика и...
Добра практика е преди да преминете към монтирането на ламинат, да го оставите за около 48 часа в помещението, в което ще го монтирате. По този начин ламинирания паркет се „адаптира” към помещението.
Почистете добре основата с прахосмукачка и се уверете че няма големи неравности.
Ламинирания паркет по начало е продукт от типа „направи си сам”, ето защо няма да са ви необходими някакви специални инструменти за монтажа му, ако нямате електрически трион (зеге), може да използвате обикновен ръчен трион. Ще са ви нужни още рулетка, молив, гумен чук, клинове.
Задължително е да се постави подложка под ламината освен в случаите когато се монтира върху съществуваща стара настилка като балатум, мокет и др. Най-често се поставя 2мм подложка, но може да се използват и по-дебели подложки за по-добра топло изолация и за обиране на по-големи неравности на настилката.
Ламината е плаващ тип подова настилка и не се нуждае от залепяне за основата. Препоръчва се използването на клик сийлър, който се нанася на клика и предпазва от проникване на влага между сглобките на дъските.
Важно е да се остави разстояние от около 1см между стените и ламинирания паркет. Това е температурна фуга която предпазва от надуване на ламината. Използвайте первази за да закриете и придадете завършен вид на помещението.